E-Nakliyat ve Armut.com Platformlarına Dikkat Edin

E-Nakliyat ve Armut.com Platformalarının Kurbanı Olmayın DİKKKAT!

Ülkemizde evden eve nakliyat hizmetleri artık kendi başına bir sektör haline gelmesi ile birlikte devletimizin kontrolü dışında yasal olmayan yollarla vergi ödenmeden komisyon adı altında kazanç sağlamaya çalışan çeteler gün geçtikçe artmaktadır. Bu artış son 2 senedir yoğun bir şekilde üremektedir. Ve bunun sonucunda hem sektörümüz hem de evi taşınacak müşteriler zarar görmektedir.

E Nakliyat ve Armut.com

Komisyonculuk anlayışı ile hareket etmeye çalışan ve bunu hiç bir masraf ödemeden (Vergisiz) hem müşteriden hem de oraya üye olan nakliyeciden alarak, nakliyeci ve müşteriyi karşı karşıya getirerek aradan çekilmektedirler. İnternet ortamında örnekleri çok rastlanan durumlar söz konusundur. birçok şikayetler barınmaktadır. örnek olarak; https://www.sikayetvar.com/enakliyatcomtr/nakliyat ve https://www.sikayetvar.com/armutcom/telefon  bu adreslere giriş yaptığınızda ne kadar şikayetler mevcut olduğunu görebileceksiniz.

Ülkemizde bizim gibi yıllardır evden eve nakliyat hizmetlerine gönül vermiş ve bu hizmet dalını bir sektör haline getirmiş firmalar internet ortamı üzerindeki bu haksız rekabete dur demek için her yola başvurmuş bulunmaktayız. Siz değerli müşterilerimiz lütfen bu durumlara düşmemek, mağdur müşteri olmamak adına lütfen bu konuda duyarlı ve bilinçli müşteri kimliğine bürünün. Her alanda olduğu gibi size ucuz ve uygun hizmet vereceğiz vaatleri ile gelen müşteri hizmetlerinden uzak durun. Her atasözümüzün bir anlamı olduğu gibi Ucuzdur Vardır İlleti, Pahalıdır Vardır Hikmeti!  ata sözümüzden de yola çıkara bazı şeylere karşı daha dikkatli hareket edelim.

Biz İstanbul evden eve nakliyeciler derneği olarak bu konuda hem yasal hemde sosyal medya üzerinden gerekli şikayetleri ve bildirimleri yapmaktayız. Bu sektör başı boş bir sektör olmadığını herkese duyurmaya çalışmaktayız. Firmamız da bu konuda derneğimize sonuna kadar destek vermektedir. Ve vermeye devam etmektedir. Lütfen bu tür kısa yolla hem para kazanma hem insanları kazıklamaya çalışanlara pirim vermeyelim.

İsteend Evden Eve Nakliyeciler Derneği

Evden eve nakliyat alanında yapılan her nakliye işleminde bir mağduriyetiniz söz konusu olduğu taktirde tek yapmanız gereken ilk önce nakliyat şirketinin yetkilisinden mağduriyetinizi gidermek, eğer ki bu firmanın yetkilisi de gerekeni yapmıyorsa lütfen bağlı bulunduğu İstanbul Evden Eve Nakliyeciler Derneği‘ne (İSTEEND) başvurunuz. Bu konuda gereken ne ise hızlı bir şekilde yapılacağından emin olabilirsiniz.

Böylece hizmet için verdiğiniz paranın hakkını aramak için çok çaba sarf etmeyeceksiniz. Ülkemizde bu şekilde yasal olmayan vergi kaçırarak komisyonculuk ile gününü kurtaran platformlara sizde dur diyebilirsiniz. Bu konuda biz Çolakoğlu nakliyat ailesi olarak da bu sorunlar üzerinde daima duracağımıza ve sizlerin mağdur olmamanız adına elimden gelenin fazlasını yapacağımıza söz veriyoruz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir